Warner Bros. zatrudnił Boaza Yakina do napisania scenariusza i najprawdopodobniej wyreżyserowania nowej wersji "Conana barbarzyńcy".

Rozpoczęcie produkcji wyznaczono wstępnie na początek 2007 roku. Wśród producentów projektu znajdują się: Irving Azoff, Jon Jashni, Richard Alexander i Akiva Goldman.

Boaz Yakin najlepiej znany jest jako scenarzysta i reżyser filmu "Fresh" oraz twórca "Tytanów". Twórca nie ukrywa, że jest fanem twórczości Roberta E. Howarda od najmłodszych lat i swoimi pomysłami na film ma zamiar zrobić wrażenie na studiu.

Yakin chce bardzo wiernie przenieść na ekran świat Howarda, inaczej niż dokonał tego Dino De Laurentiis, ze swoimi, nakręconymi w latach 80-tych, filmami, w których wystąpił Arnold Schwarzenegger.

W ostatnich latach Warner Bros. dwukrotnie próbował skierować do produkcji historię Conana. Z projektem związani byli m.in. bracia Wachowscy oraz Robert Rodriguez. Wynajęcie tego drugiego jest problematyczne z powodu opuszczenia przez niego Stowarzyszenia Reżyserów Amerykańskich.

źródło : www.stopklatka.pl